برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۹۹/۷/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش ماشینی خوب فرشی است که بتواند چند سال دوام بیاورد

خرید فرش خوب و با دوام

با توجه به گسترش فروش روز افزون فرش های ماشینی در کارخانجات در بیشتر شهر ها به خصوص در شهر کاشان باعث شده تا رقبا زیاد شوند اما کارخانه ای می تواند فروش خوبی را داشته باشد که بتواند محبوبیتی در بین مشتریان داشته باشد که این محبوبیت با تولید فرش ماشینی خوب با کیفیت و با دوام می تواند جایگاه خوبی را در بین مشتریان پیدا کند . یکی از معتبرترین شرکت هایی که در زمینه فروش فرش به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری جایگاه خوبی را در کاشان و در بین مشتریان پیدا کرده است شرکت فرش کاشان می باشد .
معمولا افراد با توجه به خانه هایی که دارند فرش های مختلفی را برای خانه خود انتخاب می کنند ، مثلا افرادی که کودک دارند یا از حیوانات خانگی نگهداری می کنند فرش های تیره و پرنقش را انتخاب می کنند و آن دسته از افرادی که دارای جمیعیت کم هستند از فرش های روشن استفاده می کنند یا افرادی که خانه های کوچک دارند برای بزرگ جلوه دادن خانه فرش هایی روشن و کم نقش را انتخاب می کنند .

مشخصات فرش خوب و با دوام
یک از موثر ترین و مهم ترین عواملی که باعث می شود تا یک فرش سالیان سال دوام بیاورد ، کیفیت آن فرش
می باشد . این کیفیت در چند جهت بررسی می شود که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم :

عوامل موثر بر کیفیت فرش بادوام
جنس الیاف فرش : از عواملی که باعث ماندگاری و کیفیت فرش می شود جنس الیاف به کار رفته در فرش است .
استفاده ازالیاف های مختلفی از جمله پشم ، بی سی اف ، پلی استر و اکریلیک هیت ست شده در فرش است که در کیفیت یک فرش تاثیر می گذارد ؛ از مرغوب ترین این الیاف بعد از پشم ،اکریلیک هیت ست شده  در فرش است که ویژگی هایی هم چون مقاومت بالا در برابر نور ، گرما ، حرارت ، گرد و غبار است .نخی که در این فرش به کار برده می شود باعث روشنی رنگ فرش شده و فرش با لطافت و نرم می شود . پیشنهاد ما برای شما خرید فرش ماشینی خوب و باودام از شرکت فرش کاشان است که یکی از بهترین فرش های این شرکت محسوب می شود .
تراکم فرش های ماشینی : دومین عامل تاثیر گذار تراکم در فرش می باشد . تراکم فرش به معنای تعداد گره های به کار رفته در یک متراز طول فرش است که هرچه یک فرش تعداد گره های یک فرش در طول آن بیشتر باشد زیاد باشد الیافی که در آن فرش به کار رفته است بیشتر است و تراکم بالا در فرش باعث منسجم تر شدن فرش و شانه بالا باعث بیشتر شدن ظرافت فرش می شود .
از نمونه فرش هایی با تراکم بالا که تراکم بالا در آن سبب منسجم بودن محصول شده است می توان به فرش های 3600 تراکم و فرش های 4500 تراکم و فرش های 3000 تراکم اشاره کرد ؛ که در شرکت فرش کاشان موجود می باشد .
اثر شانه در فرش ماشینی : معنای شانه در فرش یعنی  تعداد گره های عرضی فرش ماشینی در هر متر از فرش را شانه می گویند .
به طور کلی هر چه تراکم در فرش و شانه فرش بیشتر باشد طبیعتا ظرافت فرش بیشتر ، ضخامت فرش کمتر ، طول عمر بیشتر و با دوام تر نسبت به فرش هایی که با تراکم و شانه کمتر هستند را دارد . هم چنین هر چه تعداد گره های زده شده در فرش بیشتر باشد فرش با ظرافت تر و زیباتر است .
اگر فرش با قیمت مناسب تری می خواهید باید فرش هایی که تراکم و شانه کمتری دارند را انتخاب کنید چون فرش هایی که تراکم و شانه بالایی مثل فرش های 1500 شانه ، فرش های 1200 شانه قیمت بیشتری نسبت به فرش های 500 شانه و فرش های 700 شانه دارند.
با پیشرفت صنعت و تکنولوژی در فرش های ماشینی باعث شده تا امروزه فرش های ماشینی با نخ های متفاوتی تولید شود .
کیفیت یک فرش به نخ آن بستگی دارد ؛  یعنی هر چه نخ یک فرش کیفیت بالاتری داشته باشد دوام و عمر آن فرش بیشتر است . برای مثال یک فرش با تراکم بالا اما نخ به کار رفته در آن از کیفیت کافی بر خوردار نباشد در مقایسه با یک فرشی که با تراکم کمتر اما نخ به کار رفته در آن کیفیتش بالا باشد ، عمر و دوام آن کمتر خواهد بود .

تارو پود یک فرش به چه معناست ؟
در فرش از نخ های متفاوتی به کار رفته شده است که یکی از انواع این نخ ها تار و پود می باشد .
به نخی که روی سطح فرش به کار می رود نخ خاب می گویند که باید استحکام بالایی داشته باشد .
نخ تار یا اسم دیگر آن نخ چله است که مقاومت فرش را در جهت طول فرش افزایش می دهد و از الیاف های مختلفی مانند پلی استر ،پنبه ، مخلوطی یا ترک از انها ایجاد می شود ، اما نخ پود به معنی همان نخ جوت می باشد که برای نگهداری نخ خاب به کار می رود که سبب استحکام بخشیدن فرش در جهت عرض آن می شود . نخ جوت از جنس های مختلفی هم چون پنبه ،پلی استر و جوت می باشد .
الیاف در فرش ها باید دارای مقاومت بالایی در برابر پا خور بودن داشته باشند که از این رو در فرش های ماشینی با دوام از نخ های اکریلیک ، پلی استر و پلی پروپلین استفاده می کنند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه